Polskojęzyczna strona poświęcona życiu i twórczości pastora Charlesa Taze Russella
Pastor Charles Taze Russell
<< Wstecz Wybrano: R-4788 b,   z 1911 roku.
Zmień język na

Podróż brata Russella na zachód

Zgodnie z krótką informacją zamieszczoną w THE WATCH TOWER 15 stycznia przygotowania do tej długiej, liczącej ponad 7000 mil [11 tys. km], transkontynentalnej podróży są prowadzone tak szybko, jak to tylko możliwe.

TRASA – Będą organizowane postoje, a brat Russell będzie przemawiał na konwencjach Międzynarodowego Stowarzyszenia Badaczy Pisma Świętego w Indianapolis, St. Louis, Kansas City, Wichita, Pueblo, Colorado Springs, Denver, Salt Lake City, Los Angeles, Pasadena, Santa Cruz, San Francisco, Oakland, Sacramento, Portland, Tacoma, Seattle, Victoria, Vancouver, Calgary, Winnipeg oraz Duluth.

PLAN PODRÓŻY – Wszystkimi szczegółami odnośnie poruszania się tej grupy zajmuje się brat L. W. Jones, M.D. [doktor medycyny], 3003 Walnut Street, Chicago, Ill. Właśnie otrzymaliśmy od niego piękny plan podróży, podający wszelkie szczegóły odnośnie najrozmaitszych aspektów i przygotowań podróży, trasy, przystanków konwencyjnych, opłat itd.

SPECJALNY POCIĄG – Zaproponowano, aby wynająć cały oddzielny pociąg, składający się z kilkunastu wagonów, w którym grupa będzie podróżować jako jedna wielka rodzina, jedząc i śpiąc w pociągu przez praktycznie całą, trwającą ponad miesiąc podróż, rozpoczynającą się 9 czerwca, czyli od daty opuszczenia przez brata Russella Brooklynu. Pociąg będzie się składał z wagonów z przedziałami, wagonów Pullmanowskich oraz turystycznych, zapewniając siedem różnych stopni wygód, w zależności od potrzeb, życzeń oraz finansowych możliwości uczestników podróży.

POSIŁKI – W każdą cenę wliczone są 64 posiłki. Jeśli w pociągu zjedzone zostaną mniej niż 64 posiłki, będzie można uzyskać częściowy zwrot tej kwoty. Inne posiłki będzie można otrzymać w rozmaitych miejscach, gdzie odbywają się konwencje. Wyszczególniamy kilka cen.

Jeden cały przedział dla jednej osoby z 64 posiłkami – $237.

Jeden cały przedział dla dwóch osób z 64 posiłkami na osobę – $141.

Jeden cały przedział dla trzech osób z 64 posiłkami na osobę – $109.

Jedna sekcja w wagonie Pullmanowskim dla jednej osoby z 64 posiłkami – $157.

Jedna sekcja w wagonie Pullmanowskim dla dwóch osób z 64 posiłkami na osobę – $93.

Pół sekcji w wagonie Pullmanowskim dla jednej osoby z 64 posiłkami – $93.

Jedna sekcja w wagonie turystycznym dla jednej osoby z 64 posiłkami – $109.

Jedna sekcja w wagonie turystycznym dla dwóch osób z 64 posiłkami na osobę – $69.

Pół sekcji w wagonie turystycznym dla jednej osoby z 64 posiłkami – $69.

OPŁATA KOLEJOWA – Opłatę kolejową dolicza się dodatkowo do podanych cen. Cena objazdowej podróży z Chicago i z powrotem do Chicago wynosi $77,50.

DEPOZYT – Ze względu na znacznej wartości umowy, które muszą zostać podpisane odpowiednio wcześniej – odnośnie wagonów, prowiantu, itd., od każdej osoby będzie wymagany depozyt w wysokości $50.

WCZESNE DZIAŁANIE – Skala organizacyjna tego rodzaju przedsięwzięcia transportowego jest mało doceniana przez tych, którzy nie są przyzwyczajeni do przygotowywania takich akcji, a w celu uzyskania orientacji, jakie umowy należy zawrzeć i jak zapewnić najlepszą możliwą usługę za minimalny koszt dla wszystkich i każdego z osobna, niezbędne jest, aby wiedzieć tak szybko, jak to tylko możliwe, ile osób skorzysta z tej specjalnej usługi. Innym powodem, dla którego powinno się jak najwcześniej dokonać rezerwacji na ten specjalny pociąg, jest spora ilość osób zainteresowanych dołączeniem do nas na szlaku w późniejszym etapie podróży. Trudno będzie im podać jakieś konkretne informacje, zanim nie uzyskamy ogólnego poglądu odnośnie wielkości głównej grupy, która będzie odbywała całą podróż. Tak więc pragnąc wyświadczyć przysługę i zadowolić tych drogich braterstwa, którzy mogą pojechać tylko na część trasy, ci, którzy zamierzają przejechać ją w całości, powinni dokonać swych rezerwacji bezzwłocznie.

Brat Jones BARDZO NALEGA, aby ci, którzy rozważają podróż, skontaktowali się Z NIM NATYCHMIAST. On zaś z przyjemnością poprowadzi sprawy takich osób w dalszych szczegółach.

Publikujemy powyższą informację ze wszystkimi szczegółami, tak aby zarówno ci, którzy mają pragnienie dołączyć do tej podróży w duchu, jak i inni, dostrzegający również okoliczności pozwalające im na osobiste uczestnictwo w podróży, mogli w pełni poznać jej finansowy zarys oraz potrafili lepiej zadecydować, czy byłoby to wolą Pana, aby i oni dołączyli do tej grupy. Nalegamy, aby wszyscy, którzy podejmą tę podróż, uczynili to napełnieni duchem Prawdy – cichością, łagodnością, cierpliwością, wytrwałością, braterską uprzejmością i miłością.

 Straż 1/2011   W.T. R-4788 b -1911 r

  Wstecz | Do góry

Home | Biografia | Pogrzeb | Apologia | Historia | Dzieła | Fotogaleria | Pobieralnia | Prenumerata | Biblioteka | Czego nauczał
Polecane strony | Wyszukiwanie | Księgarnia | Kontakt | Manna | Artykuły

© pastor-russell.pl 2004 - 2016